Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji
usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki
ich przechowywania i dostępu w Twojej przeglądarce. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ZAMKNIJ

Rejestracja spółki z o.o.

Oferta rejestracji spółki z o.o.

Oferujemy rejestrację spółek z ograniczoną odpowiedzialnością ( spółka z.o.o.) w terminie 3 dni za kwotę 350zł netto.

Nasza oferta to:

  • krótki czas oczekiwania na dokumenty -  do trzech dni roboczych spółka z o.o. jawna jest zarejestrowana, nadany jest NIP i REGON
  • dużo niższe koszty rejestracji - 350 zł w KRS i 300zł za obsługę biura, w normalnym trybie to koszt ok 1500 zł + koszty wypełnienia dokumentów
  • brak wizyty u notariusza

Spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, znana w skrócie jako spółka z o.o. jest spółką handlową, kapitałową. To forma prowadzenia przedsiębiorstwa, które tworzy jedna lub więcej osób. Osoby te są zwane wspólnikami oraz odpowiadają na wszelkie zobowiązania w spółce w zakresie ograniczonym.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powinna posiadać kapitał zakładowy w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Wkład ten może pochodzić z aportów lub może być wniesiony w gotówce przez wspólników. Minimalna wartość udziału jednego wspólnika w kapitale wynosi 50 złotych. Standardowo umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinna zostać spisana w formie aktu notarialnego. W tym momencie powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, posiadająca określone obowiązki oraz prawa. Spółka z o.o. posiada własny NIP, REGON oraz może posiadać konto w banku. Następnie ma miejsce wpisanie działalności do KRS i w tym momencie spółka posiada już osobowość prawną.

Prawa i obowiązki wspólników spółki z o.o.

Wspólnicy mają wiele praw, między innymi posiadają prawo do udziału w zyskach, nadzorowania działalności spółki, uczestniczenia w Zgromadzeniu Wspólników czy kontrolowaniu ksiąg i dokumentów. Poza prawami, wspólnicy mają też obowiązki, w tym obowiązek wniesienia wkładu, dokonywania opłat w stosunku do swojego udziału, wyrównania brakujących wartości aportów oraz płacenia składek ZUS.

Organy spółek z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiada dwa, podstawowe organy. Są to Zarząd oraz Zgromadzenie Wspólników.

Zgromadzenie jest najważniejszym organem i najwyższą władzą w spółce. Jego zadanie to podejmowanie uchwał za pośrednictwem większości głosów w sprawach bardzo ważnych zwykle przez głosowanie jawne. Możliwe jest tez zorganizowanie tajnych wyborów, jeśli przynajmniej jeden wspólnik wyrazi taką wolę.

Zarząd spółki jest powoływany i odwoływany przez zgromadzenie i jego zadaniem jest reprezentowanie spółki. Możliwe jest także powołanie komisji rewizyjnej oraz rady nadzorczej spółki.

Rejestracja spółki z o.o. - wady i zalety

Czy opłaca się rejestrować dziś spółkę z o.o.? Jakie zalety i wady ma to rozwiązanie? 

Jedną z głównych zalet tej spółki jest z kolei ograniczona odpowiedzialność wspólników za ewentualne długi spółki. Pozwala to na ochronę swojego majątku w momencie upadku interesu. Plusem jest również niewielki kapitał początkowy oraz elastyczne dopasowywanie umowy spółki do prowadzonej działalności. Co ciekawe i również zasługujące na miano waloru: udziały w spółce z o.o. są dziedziczne. Można więc w ten sposób rozwijać rodzinne firmy. Ponadto, założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest doskonałym rozwiązaniem dla obcokrajowców, pragnących prowadzić działalność na terenie naszego kraju.

Wadą jest z pewnością to, że spółka z o.o. obliguje do prowadzenia pełnej księgowości, konieczność dokonywania corocznych zestawień finansowych może również nastręczać trudności.

Zapraszamy do kontaktu z  naszym biurem - zajmujemy się pełną obsługą księgową spółek z o.o. i profesjonalnie rozwiązujemy wszystkie ww. problemy.